Návod - vrzání při jízdě

navody

Trápí vás při jízdě vrzání u vašeho longboardu, skateboardu, plastového skateboardu či bruslí? Máme pro Vás jednoduché řešení!

Vrzání při jízdě:

Občas se stává, že longboard, skateboard, plastové skateboardy či brusle při jízdě skřípajíjedná se běžnou věc. Můžou za to dvě věci – první, ta nejběžnější, je způsobena trucky (podvozky, na kterých drží kolečka a naklání se při jízdě). Aby trucky mohly zatáčet, obsahují bushingy (gumové válečky), které mohou skřípat během zatáčení/naklánění během jízdy. Nejjednodušší řešení je povolit šroub (viz. Obrázek níže) a namazat na místech dle obrázku. Vrzání přestane. Můžete použít většinu běžných olejů, silikonových olejů (WD-40) případně postačí mýdlová voda. Po namazání opět dotáhnout šroub. Pokud se skřípání objeví znovu, namazání opakujte.

 

 

Méně časté je vrzání způsobené kolečky. To, že jde o kolečka, poznáte velmi jednoduše, skřípání se objevuje pouze za jízdy a je pravidelné a s vyšší rychlostí se zvyšuje i tempo skřípání. Za skřípání koleček mohou většinou špatně dosazená ložiska, nebo méně často křivé středy koleček. Nejjednodušší je kolečka co nejvíce dotáhnout (dotáhnout matici u každého kolečka) a pak lehce povolit – ložiska si tak sednou a přestanou skřípat. Správně dotažené kolečko se nesmí na trucku viklat ani mít vůli!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení