Jak vybrat dětskou koloběžku

DĚTSKÉ KOLOBĚŽKY návod title

Značka Micro již několik desítek let po celém světě vyrábí a prodává skládací koloběžky a odrážedla, které mají zlepšit mobilitu svých uživatelů. Díky tomu má každý produkt značky Micro nějaký účel a smysl.

1) Koloběžka pro děti ve věku 1 – 2 roky

2) Koloběžka pro děti ve věku 2 – 3 roky

3) Koloběžka pro děti ve věku 4 – 5 let

4) Koloběžka pro juniory (5 a více let)

5) Výběr koloběžky od 9-10 let

 

1) Koloběžka pro děti ve věku 1-2 roky

Pro dítě ve věku 1+ let můžeme jednoznačně doporučit koloběžku se sedátkem, která roste s věkem dítěte. Nejdříve funguje jako odrážedlo, které díky speciálnímu způsobu zatáčení přenesením váhy rozvijí motoriku dítěte. V pozdějším věku sedátko snadno sundáte, čímž dostanete níže doporučovanou trojkolku Mini Micro Deluxe, která díky způsobu zatáčení rozvíjí koordinaci pohybu jezdce. Tato koloběžka bude dítěti sloužit přibližně do 5-6 let. V nabídce máme dva modely se sedátkemMini Micro 3v1 Mini2go Deluxe. Rozdíl mezi nimi je ten, že Mini2go Deluxesedátko s úložným prostorem pro hračky a možnost vodící tyče pro rodiče (verze plus). Koloběžka 3v1 má jednodušší, pohodlnější a lehčí sedátko, čímž je manipulace o trochu snadnější než u Mini2go. U této věkové kategorie musíme zmínit praktické, pohodlné a bezpečné dětské vozítko Micro Trike. Jedná se o zábavnější a kompaktnější náhradu za golfový kočárek, který se hodí na jakoukoliv procházku, nákup nebo výlet.

Mini Micro 3v1 orange
Mini Micro 3v1 orange Micro Trike Deluxe Blue Mini2go Deluxe Plus Mint

 

2) Koloběžka pro děti ve věku 2-3 roky

Pro tento věk doporučujeme zaměřit Váš výběr na dva produkty Micro.
Prvním z nich je jedna z nejoblíbenějších dětských koloběžek (trojkolek) Mini Micro. Jedinečnost této trojkolky je ve způsobu zatáčení, při kterém se zatáčí pouhým nakloněním řídítek a přenesením váhy. Tímto způsobem se rozvijí rovnováha a koordinace pohybů dítěte. Koloběžka bude výborně sloužit do 5-6 let věku Vašeho dítěte. Trojkolka se vyrábí ve variantě Mini Micro Classic Mini Micro Deluxe. Verze Deluxe má oproti Classic výškově nastavitelná řídítka, vyšší nosnost a protiskluzovou nášlapnou desku.
Další variantou ideální pro tuto věkovou kategorii je Micro Balance Bike Deluxe. Jedná se o odrážecí kolo s 300 mm nafukovacími koly, širokými řídítky a zadním odpružením. Pro ještě větší komfort je sedlo potažené kůží, tudíž je omyvatelné, ale hlavně je důkladně polstrované.

Mini Micro Purple Mini Micro Deluxe Aqua Balance Bike Deluxe Red

 

3) Koloběžka pro děti ve věku 4-5 let

V tomto věku mohou děti stále pohodlně používat výše doporučenou koloběžku Mini Micro nebo odrážedlo G-Bike. Naše doporučení při nákupu ve 4-5 letech je, aby koloběžka sloužila i další roky. Výběr by se proto měl zúžit na rozhodnutí mezi trojkolkou a skládací koloběžkou. Rozdíl mezi nimi je ten, že jízda na trojkolce je díky náklonům snazší, zábavná a trojkolka sama o sobě je stabilnější. Naopak jízda na skládací koloběžce bude rychlejší, koloběžka bude lépe ovladatelná a pohodlněji ujede delší vzdálenost než trojkolka.
Trojkolka Maxi Micro Deluxe může na první pohled působit tak, že je stejně jako Mini Micro určená pro nejmenší, ale opak je pravdou. Jedná se o zábavnou koloběžku, která se řídí náklonem stejně jako třeba skateboard. Výhodou je to, že oproti skateboardu má oporu v řídítkách. Maxi Micro je díky náklonům při zatáčení hlavně o radosti z jízdy. Nosnost má do 70 kg a jízdu si bude užívat i 12 let starý jezdec.

Maxi Deluxe Petrol Green Maxi Deluxe Red Maxi Deluxe Pink

 

Ze skládacích koloběžek doporučujeme především koloběžku Micro Sprite, která se nabízí v několika barevných variantách. Předností je nízká hmotnost a snadná ovladatelnost. Díky většímu přednímu a menšímu zadnímu kolečku je nášlapná deska posazená níže pro příjemný a snadný odraz. Koloběžka má maximální nosnost 100 kg, takže se na ní může projet téměř každý, ale je určena především dětem, ideálně mezi 4-10 lety.

Micro Sprite Purple Micro Sprite Petrol Stripe Micro Sprite Pink

 

4) Koloběžka pro juniory (5 a více let)

Pro jezdce v tomto věku máme více možností, začínáme výše uvedenou koloběžkou Micro Sprite, která je snadno ovladatelná a nabízí širokou škálu barev.  Na delší vzdálenosti a nerovnosti je zde varianta Micro Cruiser. V této kategorii nalezneme zde také univerzální kousky, které mohou používat i dospělí. Mezi ně patří koloběžky Micro Rocket se širokými a stabilními koly, nebo rychlá a pohodlná Micro Speed+ 

Koloběžka Sprite

Ideální varianta je již zmíněná skládací koloběžka Micro Sprite. nízkou hmotnost, výbornou ovladatelnost a sníženou nášlapnou desku pro snadnější odraz menších jezdců. Ideální nákup koloběžky je ve věku 4-6 let. K dispozici je široká škála barevných kombinací. I přes nosnost 100 kg je vhodná pro děti do 10 let. Oproti níže uvedenému Cruiseru je koloběžka Sprite skladnější a lehčí na manipulaci.

Koloběžka Cruiser

Hlavní předností koloběžky Micro Cruiser jsou rychlá a pohodlná 200mm kola, zkrácená nášlapná deska a polohovatelná řídítka do tvaru pro lepší úchop. Díky velkým kolečkům se hodí i na delší vzdálenosti. Zvládá zámkovou dlažbu, chodník i hrubý asfalt. Ideální nákup koloběžky je mezi 5-7 rokem dítěte. I přes nosnost 100 kg je vhodná pro děti do 12 let. Oproti koloběžce Sprite je mohutnější, rychlejší a zvládá lépe delší vzdálenosti či nerovnosti.

Micro Sprite Red Micro Bullet Micro Cruiser Pink

 

Koloběžka Speed+

Koloběžku Micro Speed+  spadá do kategorie junioři, mládež i dospělí. Spojuje všechny kladné vlastnosti koloběžek Sprite, Bullet, Cruiser a přidává něco navíc. Je rychlá, ovladatelná, skladná a díky absorpčnímu systému v kolečkách zvládá zámkovou dlažbu, chodník i hrubý asfalt. Velikost koleček a relativně nízká váha umožňuje dítěti v 6-7 letech koloběžku plně ovládnout. Díky kvalitní konstrukci jí může používat i dospělý člověk. Ideální nákup koloběžky je od 6-7 let výše.

Koloběžka Rocket

Pokud nehledáte obyčejnou koloběžku, sáhněte po designově propracované koloběžce Micro Rocket s extra silnými kolečky a rozšířenou nášlapnou deskou pro zábavnou a pohodlnou jízdu. Koloběžka dodává jezdci stabilitu i v těch nejostřejších zatáčkách. Koloběžka je pomalejší na delší vzdálenosti. Koloběžka Rocket spadá do kategorie junioři, mládež i dospělí. Ideální nákup koloběžky je cca. od 7 let výše. Díky kvalitní konstrukci jí může používat i dospělý člověk.

Koloběžka Trixx

Freestylová koloběžka Micro Trixx byla speciálně navržena a designována profesionálními jezdci Micro pro mladé začínající jezdce, kteří plánují střídat chodník se skateparkem. Koloběžka má nižší výšku řídítek, čímž se lépe ovládá právě začátečníkům a mladším jezdcům. Další z výhod nižších řídítek je to, že se s nimi snadněji jezdí ve skateparku a učí freestyle triky. Ideální nákup koloběžky je mezi 5-6 rokem dítěte. Díky nosnosti 100 kg je svojí konstrukcí vhodná pro děti do 13 let.

Micro Speed+ Black Micro Rocket Green Micro Trixx Brown

 

5) Výběr koloběžky od 9-10 let

Díky nízké hmotnosti a jednoduché ovladatelnosti skládacích koloběžek Micro, je pro věk od 9 až 10 let dobré nahlédnout do kategorie koloběžek pro mládež a dospělé. Koloběžky v této kategorii jsou pro jezdce starší 9 let snadno ovladatelné. Díky polohovatelným řídítkům a nosnosti 100 kg může tyto koloběžky používat každý člen rodiny. V nabídce je spoustu modelů pro děti i dospělé včetně široké škály náhradních dílů ke každé koloběžce.