FREESTYLE KOLOBĚŽKY

Ty nejlepší koloběžky na triky najdeš u nás! Spojili jsme se s výrobcem freestyle koloběžek Slamm, Blazer Pro, Nokaic, Bestial Wolf, Sacrifice a Chilli. Neviděli jsme někoho tak zapáleného do své práce, pohybující se převážně u rampy s jezdci a horlivého vyvíjet ty nejlepší koloběžky na triky. Nechápali jsme a pak to zkusili! Z té dřiny, vyrostly skvělé produkty za skvělou cenu.  Freestyle scootery do skateparků i na street. Zkuste to a pochopíte to!

Návod: Jak vybrat freestyle koloběžku

Freestyle koloběžky (Scootery)

Pořádná porce zábavy a adrenalinu. To vám nabídnou freestyle koloběžky, které jsou speciálně upravené na triky a skoky. Oproti klasickým koloběžkám na ježdění po městě mají menší kolečka a odlehčený rám, což nahrává výskokům a zajišťuje hladší dopad. Díky tomu jednoduše švihnete bunnyhop, tailwhip, grindy/slidy po kovových překážkách nebo si s nimi perfektně zajezdíte v bazénu či ve skateparku. Mezi nejoblíbenější značky freestyle koloběžek patří třeba Slamm, Blazer Pro, Nokaic, Bestial Wolf, Sacrifice a Chilli

Jak vybrat freestyle koloběžku

Není scooter jako scooter. Jednotlivé modely se od sebe liší konstrukcí, rozměry i použitými materiály. Tady je přehled těch nejdůležitějších parametrů, kterým byste při výběru měli věnovat pozornost.

  • Výška koloběžky– Nejdůležitější parametr představuje výška řídítek, kterou zjistíte měřením vzdálenosti od podlahy k bokům a od podlahy k pupíku. Výsledná hodnota je ideální výška vaší koloběžky. Při výběru vám skvěle poslouží tato tabulka: Jak vybrat velikost freestyle koloběžky.

Pozor: freestyle koloběžky nejsou skládací a výšku nejde dodatečně nastavit.

  • Deska– Klíčovou roli hraje délka, šířka a tvar desky. Obecně platí pravidlo, že velikost by měla odpovídat velikosti vašich bot. Co se tvaru týče, ideální volbou je tvar bez ostrých hran. Tyto modely zvládnou větší množství triků.
  • Řidítka– U řidítek se setkáte s dvěma základními tvary: řidítka do „T“ a „Y“. Volba mezi těmito typy je ryze estetická. Mnohem důležitějším faktorem je materiál řídítek. Hliníková varianta je lehká, zato méně odolná a dražší. Ocelová varianta je bytelnější a levnější, nicméně těžší.
  • Kolečka– Větší kolečka jsou rychlejší, lépe zdolávají překážky, ale hůře se ovládají. Jsou proto ideální volbou pro pokročilejší koloběžkáře. Začátečníci by měli sáhnout po menších kolečkách. Jestli váháte nad materiálem, máte na výběr dvě možnosti: plastová a kovová kolečka. Plastová jsou méně odolná a levnější, kovová bytelnější a dražší. Tvrdší kolečka dělají koloběžku rychlejší, měkčí (plastová či nafukovací) zase tlumí nárazy a koloběžku zpomalují. 

Příslušenství ke freestyle koloběžkám

Nezapomeňte si pořídit také doplňky na freestyle koloběžku, ať to máte komplet. Nejzásadnější je rozhodně helma na koloběžku a chrániče (koupit můžete jednotlivé chrániče nebo celou sadu), s nimiž budou vaše kolena a lokty v maximálním bezpečí. Bezpečnost je prioritou číslo jedna.

Po nějakém čase se části koloběžky opotřebují. To ještě neznamená, že je na čase scooter vyměnit. V drtivé části případů stačí přikoupit náhradní části – třeba nová ložiska, brzdy, gripy nebo kolečka na koloběžku. Výměnu dílů rádi provedeme u nás v servisu Honzovy Longboardy a pokud si na to troufáte, můžete výměnu vyzkoušet i na vlastní pěst.

Trikové koloběžky - freestyle koloběžky

165 položek celkem

Cena

15847990
115847990

Značky

Barva

Průměr koleček

Typ

Výška jezdce

Výška řídítek od země

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 165
Slamm - Treason - Black - Freestyle koloběžka
Akce
5 749 Kč –51 %
SL1800COLOUR1ONESIZE
SL1720 Slamm Sentinel V4 Gold Main
Akce
4 999 Kč –40 %
2 999 Kč
SL1720GOLDONESIZE
Tempish - Big Boy - Freestyle koloběžka TP-1050000227_1_1
Chilli - Base bílá
Barevné varianty
3 690 Kč
CK-118-1
Blazer Pro - Scooter Phaser 2 Blue BLZ-COM-0428
Slamm - Mischief V6
2. Jakost
SL1120NEBULAONESIZE-2JAKOST
panda initio pro scooter PAN-INI-BLK-RAI
Nahoru
Další produkty