Prodejna otevřena nově i v sobotu.

Jak vybrat surfskate

Bez názvu-3

TB ostnikJak vybrat surfskate

Surfskate je prkno se surfovými vlastnostmi, imitující pocit vln na souši. Surfskatů je více druhů, v naší nabídce najdete jak základní surfskaty pro začínající jezdce, tak kvalitní surfskaty pro jezdce všech dovednostních kategorií. Surfskate vybíráme podle toho, kde s ním chceme jezdit. Na stezky a do praků jsou ideální surfskaty co jsou živější a hodí se více na pumpování. Nejlepší volbou je Carver s podvozkem C7. Pro jízdu v bazénech se hodí více podvozky se skateboardovými vlastnostmi, nejlepší volbou v této oblasti je Carver CX. Začátečnická varianta od značky Mindless má trucky spíše se skateboardovými vlastnostmi, ale hodí se i na pumpování.

1) jak vybrat desku

2) jak vybrat trucky

3) jak vybrat kolečka

 

1) Jak vybrat desku:

Desky, které se používají na surfskateboardy jsou zpravidla zešířené v oblasti, kde má jezdec umístěnou přední nohu. Je to proto, aby se jezdec mohl opřít plnou vahou do zatáček a při pumpování. Čím je deska kratší, tím je surfskate živější a více se hodí do města, delší desky se hodí na stezky a na vyjížďky. Tvar desky v přední části hraje také roli. Nejčastěji se setkáváme s tvarem do špičky, nebo rovnou plackou (hammer head). Desky, které jsou vepředu zúžené do špičky rychleji reagují na přenos váhy a jsou živější, více se hodí na pumpování. Desky s rovnou špičkou se naopak více hodí na trikování a jsou stabilnější.  Další, co nás pří výběru desky na surfskate zajímá je kicktail. Kicktail slouží k obratnému manévrování a k trikování. U desky je důležité, aby byla co nejširší. Poskytuje tak jezdci větší stabilitu a více prostoru pro přenášení váhy, které je u pohybu na surfskatu stěžejní.

 

2) Jak vybrat trucky:

Trucky jsou hlavní součástkou, která určuje kvalitu a funkčnost surfskatu. Základní trucky od značek Mindless a D-Street jsou ideální pro začátečníky, i vpřes to, že mají spíše skateboardové vlasnosti, umožňují jezdci se rozjet za pomocí pumpování či ostřejší řezání zatáček. Značka Carver vyrábí dva typy podvozků. CX trucky se skateboardovými vlastnostmi, které jsou stabilnější na dopady triků, ale poskytují dostatek surfového požitku. C7 trucky s patentovanou durhou osou, které poskytují maximální surfové vlastnosti a umožňují jezdci řezat zatáčky.

 

3) Jak vybrat kolečka:

Při výběru kol závisí často na tom, kde se budete nejčastěji pohybovat. Kolečka surfskatu se třídí dle stylu jízdy podobně jako deska. Pro pumpování a maximální surfový zážitek se hodí kola s co nejlepší přilnavostí. Ideální kola jsou Carver Mag, které jsou léty prověřená kvalita. Mají vysokou hranu a zpravidla jsou dodávány v tvrdosti 78a. Obdobně fungují také kola Orangatang 4preisdent, které mají širokou kontaktní plochu a dobrou přilnavost.  Na freestyle a jízdu ve skateparku mohou být tvrdší kola s oblou hranou, například Mindless Viper, kterými jsou osazeny surfskateboardy od Mindless.  mají lepší odraz a menší přilnavost – dostat s nimi surfskate do vzduchu je jednodušší. Hodí se i na pumpování.  Kolečka jsou z velké části o preferenci jezdce, každý se cítí dobře na jiném typu kol.