Prodejna otevřena nově i v sobotu, od 20.4..

Jak vybrat helmu

Jak si vybrat sportovní helmu

TB ostnikJak vybrat helmu:

 

Při výběru helmy narazíte na spoustu otázek, které se týkají výběru helmy. Tou hlavní bude: „Jakou zvolit velikost?“ Správný výběr velikosti hraje hlavní roli při tom jak Vás bude helma chránit. Protože sebedražší helma Vás neochrání, pokud nevyberete správnou velikost.

Pro správnou volbu velikosti je důležité správně změřit obvod hlavy. Jak správně změřit obvod hlavy je ukázáno na obrázku viz níže. Za pomoci krejčovského metru (případně kusu provázku a následného přeměření za pomoci pravítka) změříme obvod hlavy v místě čáry na obrázku. Výsledné číslo pak snadno převedete na vhodnou velikost, v detailu každé helmy naleznete, jaký obvod odpovídá jaké velikosti.

jak správně merit hlavu

Během výběru helmy se můžete setkat se dvěma typy helem:

1) První typ helmy má výměnné vnitřní výstelky za větší/menší velikost dodávanou společně s helmou. Ten typ helmy se vyrábí v tzv. dvojité velikosti XXS/XS , S/M nebo L/XL. Balení obsahuje kromě helmy i druhou sadu výstelek, díky kterým si helmu přizpůsobíte podle vašich požadavků. Sada výstelek obsahuje 2 kusy výstelek, jednu na čelní a jednu temenní. Pro maximální pohodlí je možné kombinovat jednotlivé výstelky a docílit tak nejideálnější velikosti, které zároveň poskytuje maximální ochranu. Výstelky jsou k helmě uchyceny na suchý zip a tak je jejich montáž/demontáž velmi snadná.

  • Helmy s vnitřní výstelkou naleznete zde.

helma vymenne vystelky

2) Druhý typ helmy má na místě výstelek, systém s kolečkem. Tento systém umožňuje po nasazení helmy, upravit velikost přesně podle aktuálního uživatele. Helmu tak jednoduše nasadíte na hlavu a za pomocí kolečka dotáhnete. Helma tak přesně sedí na každé hlavě a poskytuje tak maximální ochranu a pohodlí.

  • Helmy s nastavitelným kolečkem naleznete zde.

helma nastavitelna