Prodejna otevřena nově i v sobotu.

Návod - Jak nalepit grip na skateboard a longboard

Skateboardové gripy se prodávají nařezané tak, aby vyhovovali všem rozměrům desek. Longboardové gripy se nařezávají z role podle potřebné délky, takže je potřeba změřit prkno a počítat alespoň s pěti centimetrovou rezervou.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 1Jak nalepit grip na longboard a skateboard 2

Pokud chcete přelepit grip na staré desce, bude potřeba nejdříve odstranit starý grip a odmontovat trucky. Odlepení starého gripu není vždy úplně jednoduché a vyžaduje trochu trpělivosti. Grip většinou nejde strhnout v jednom celku. Způsob, který se mi osvědčil, bylo nařezat lámacím nožíkem grip na proužky po 5-10cm a strhávat jeden po druhém. Pomoci vám může také nahřátí gripu fénem, aby lepidlo trochu povolilo.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 3Jak nalepit grip na longboard a skateboard 4

Po úspěšném strhnutí gripu je potřeba ještě očistit desku od zbytků lepidla. Na tohle mi vždy vystačil navlhčení hadřík. Aby nový grip dobře držel, je důležité, aby povrch desky byl opravdu čistý a suchý. Pokud máte desku novou, ušetřili jste si spoustu práce a můžete se vrhnout přímo na lepení.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 5

Lepení gripu je podstatně jednodušší než jeho odstranění. Položte si prkno před sebe. Je několik způsobů lepení gripu. První způsob je rychlejší a hodí se na lepení gripů na skateboardy a kratší longboardy, ale vyžaduje cvik. Druhý je pomalejší a preciznější a hodí se na lepení gripu na delších deskách.

1) První způsob je, že z gripu sloupněte papír a při pohledu shora tak, abyste neviděli okraje desky, grip opatrně přitiskněte k desce.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 6Jak nalepit grip na longboard a skateboard 7

2) Druhý způsob je, že z gripu sloupněte pouze kousek papíru a přilepíto ho na jedná straně. Následně natáhněte celý grip na desku a zkontrolujte, zda je nalepený rovně, a že na všech stranách přesahuje. Pak už stačí pomalu sloupávat papír a grip k desce přitisknout.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 7Jak nalepit grip na longboard a skateboard 8

 

Pokud máte perforovaný grip, měl by dokonale přilnout k desce. Pokud ne, mohou se v některých místech vytvořit vzduchové bubliny. Ty stačí lehce propíchnou špendlíkem nebo čímkoliv ostrým a grip přitlačit k desce. Nyní si vezměte šroubovák nebo jiné kovové nářadí a objeďte s ním hranu desky, tak aby se na gripu zvýraznila.

Jak nalepit grip na longboard a skateboard 9Jak nalepit grip na longboard a skateboard 10

 

Pokud je celá hrana zvýrazněna, můžeme začít s ořezem. Na ořez je opět potřeba kobercový/lámací nožík. Je dobré začít řezat v rovné části desky. Nejdůležitější na řezání je pohyb ostřím směrem k sobě.

Jak nalepit grip na longboard a skateboardJak nalepit grip na longboard a skateboard

Snadněji tak dokážete udělat delší rovný řez bez zoubků. Zoubky lze pak samozřejmě ořezat, ale na gripu je to vždy znát. Zbytky odřezků gripu můžete také použít k zabroušení zoubků nebo nerovností.

Jak nalepit grip na longboard a skateboardJak nalepit grip na longboard a skateboard

Pak už jen stačí vzít si malý šroubovák nebo inbus a ze spodní strany desky propíchat dírky na šrouby a namontovat trucky.

Jak nalepit grip na longboard a skateboardJak nalepit grip na longboard a skateboard

Jak nalepit grip na longboard a skateboard

Untitled-90